neděle  27.9.   13.30        Tichá  -  STUDÉNKA                4 : 3  (1:2)

branky : 17., 21. a 46. J.Švestka

sestava : R.VOKÁČ - CIHLÁŘ, JANÍČEK, CHMELAŘ (63.ČK), KONEČNÝ - J.HOLÍK (86.M.ŠAMAJ), D.KOTÁSEK (75.JALUVKA), LAZARIDIS, ŠEPTÁK (83.D.PERUTKA) - HORKEL (78.ŠKULAVÍK), J.ŠVESTKA

rozhodoval p. Kontoršikov

Vynucené změny v sestavě, kdy ze zdravotních důvodů chyběli Kelner, Richter, Pavlík a Fejerčák nebyly tím co nás stálo vítězství v tomto utkání, protože hráči širšího kádru, kteří nastoupili v základu podali velmi dobré výkony. Prvním tragédem zápasu se stal náš nejzkušenější hráč Janíček, který doslova namazal soupeři na první gól, to bylo v 6. minutě. Podobně se však na druhé straně prezentovali domácí zadáci a tak v 17. min načal svůj hattrick Jan Švestka. Za čtyři minuty jsme už vedli, to Lazaridisův přímák dorážel opět J.Švestka. Soupeř byl směrem dopředu takřka neškodný, zatím co my jsme produkovali pohledné přímočaré akce, leč již bez gólového vyjádření a hlavně ta na jejíž konci byla střela J.Holíka byla gólová. Druhý poločas začal pro nás parádně, to se odhodlal konečně ke střele i D.Kotásek a brankářem vyražený míč dopravil do sítě J.Švestka 1 : 3 ve 46. min. Další smutný hrdina utkání Horkel mohl v 50. min položit domácí na lopatky, ale trefil jen tyč a o chvíli později nadějnou akci už ani střelou nezakončil a protože podobně si počínal i J.Švestka přišel trest a zlomový moment zápasu. Chmelař do té doby velmi dobře hrající neudržel emoce a šel do sprch. O tom, že vyloučení domácího hráče bude podstatně menší ztrátou než odchod našeho předstopera pro náš celek ukázal domácí kanonýr Švrček už po pár vteřinách a nikým nehlídán zavelel k obratu. Katastrofální zákroky uvnitř pok.území od našich zkušených hráčů znamenaly 2 pok.kopy pro domácí, které suveréně využili a stanovili tak konečný stav. Závěrem se dá říct snad jen to, že z každé porážky se Ti moudří můžou jedině poučit a tak doufejme, že hlavně Ti hráči, kteří mají opakovaně problém s životosprávou před utkáním pochopili, že toto byla poslední kapka a výkony členů širšího kádru dodávají trenérům odvahu, ale i oprávněnost ke změnám, možná již v příštím utkání.

Fotbal ve Studénce má skvělou historii. Přestaňme jen alibisticky přihlížet, začněme ho trochu podporovat a doveďme ho tam, kde si to Studénka zaslouží a to je krajská soutěž.