FOTBAL STUDÉNKA

... vítejte na našich internetových stránkách ...

Informace

"Hráč je jako dům. Základy a přízemí tvoří jeho talent. První patro je fyzička, síla, rychlost. Druhé patro představuje taktika a nakonec přichází střecha = jak moc chce hráč být úspěšný. Když nemáte střechu, tak Vám do domu prší."

                                                                             Arsene Wenger

*** POČASÍ SE UMOUDŘILO, PROTO TRÉNINKY OPĚT OD ÚTERÝ 20.4.2010 OD 17.00***

Počasí nám nepřeje, tak můžeme zapracovat aspoň na naších stránkách. Fotky se myslím povedly a jestli jste si všimli, tak přibylo i hodnocení po vzoru z deníku Sport. Hodnotit můžu známkami od desítky až po jedničku (tu doufám nevyužiji) a jen hráče, kteří odehrají 30 a více minut. Dále, když si kliknete v rubrice soupiska na kterékoliv jméno, tak se Vám odkryje karta hráče. Proto aby byla kompletní potřebuji od Vás některé informace, které mi můžete posílat na můj mail, abychom se nezdržovali na tréninku. Takže jsou to váha, výška, přezdívka, oblíbený hráč a klub a taky číslo dresu ( já si je ještě nepamatuji) a taky si tam potom přečtete jak Vás vidí trenér (to se pobavím). Ta adresa je - danny.k75@seznam.cz

Trénink snad ve čtvrtek od 17.00, čaute 

 

Dorostenci absolvovali od 19.-21.3.2010 soustředění, kterým vyvrcholila nejtvrdší část zimní přípravy. Vůbec tento týden byl hodně náročný, vždyť odehráli během čtyř dnů dvě utkání a absolvovali i čtyři tréninkové jednotky. V prvním zápase na UT v Bílovci byl soupeřem Studénky divizní dorost Fulneku, se kterým odehráli vyrovnanou partii více než 60 minut a branky v naší síti padaly často po zbytečných chybách. Výsledek 2:5 je přesto přijatelný. Ve druhém utkání jsme na závěr jinak vydařeného soustředění utkali na stejném místě s družstvem mužů Bílova. Výsledek 4 : 2 v náš prospěch nechť si každý přebere jak chce, ale pro mě jako trenéra našeho celku to byl z pohledu na týmový výkon, kteří kluci předvedli parádní zážitek, takový kvůli kterým fotbal dělám, takže chlapi dík a věřím, že jste uvěřili, že  změny, které jsme nastolili v naší hře jsou správná cesta.

V pořadí třetí přípravný zápas jsme odehráli 21.3.2010 v Bílovci na umělce s mužstvem Bílova (IV.tř.). Svého soupeře jsme po velmi líbivé hře porazili 4 : 2 ( 2:1).

sestava: Paluzga (46. Vokáč) - Kelner, Haluska, Pavlík, Konečný - Holík, Šepták, Kotásek, Richter - Švestka, Škulavík. Během hry se dostali na hřiště ještě Chmelař a Perůtka.

Další přípravné utkání je dojednáno na čtvrtek 18.3.2010 na UT v Bílovci proti ml. dorostu Fulneku. Utkání bude řídit p.K.Polák a utkání by  mělo začít v 16.30 hod. Odjezd bude v 15.45 hod. od stadionu. 

První přípravné utkání na jarní část sezóny jsme odehráli ve čtvrtek 11.3.2010 na umělé trávě v Bílovci proti druholigovým žákům r.95 domácích. V utkání hraném na 2x35 min. nešlo o výsledek, ale o kvalitní přípravu a i když výsledek  2 : 9 v náš prospěch tomu neodpovídá, tak toto utkání mělo pro nás určitě svůj význam.

sestava 1.pol. - Vokáč- Škulavík, Haluska, D.Perůtka, Fejerčák- Holík, Lazaridis, Šepták, Jalůvka- Kelner, J.Švestka

sestava  2.pol. - Vokáč- Kelner, Haluska, D.Perůtka, Fejerčák- Kotásek- Holík, Lazaridis, Šepták, Jalůvka- Škulavík

Halový turnaj - Kopřivnice 29.12.2009

Dorost_hala.JPG


Výsledky našeho týmu v základní skupině:

STUDÉNKA - Heřmanice (Ostrava)     4 : 3....Kotásek 2x, Kelner, Holík. Br.-Vokáč
STUDÉNKA - Lubina                              1 : 2....Lazaridis. Br.-Paluzga
STUDÉNKA - Mořkov                              3 : 0... Lazaridis 3x. Br.-Vokáč
STUDÉNKA - Straník                              1 : 2....Kotásek. Br.-Paluzga
STUDÉNKA - Kopřivnice "A"                  3 : 1....Kotásek, Kelner. Šepták. Br.-Vokáč
tabulky zákl.skupin
                                                     sk "A"
                    1.LUBINA                11: 5      12
                    2.HEŘMANICE       13:11     10
                    3.STUDÉNKA         12: 8        9
                    4.STRANÍK              11:12      7
                    5.MOŘKOV              10:13      5
                    6.KOPŘIVNICE"A"    5:13      3 
       
                                                      sk "B"
                    1.PETŘVALD          15: 6       10
                    2.TICHÁ                   13: 7         9
                    3.LICHNOV                8: 9        5
                    4.KOPŘIVNICE"94"  8:10       4
                    5.VEŘOVICE              4:14       0 

o 5.místo- STUDÉNKA- Lichnov         1 : 1   (2 : 3 np)...Lazaridis. Br.- Paluzga
1 sf.-          Petřvald - Heřmanice         1 : 2
2 sf.-          Lubima - Tichá                     0 : 2
o 3.místo- Petřvald - Lubina                 4 : 0
finále -       Tichá - Heřmanice              4 : 3
                                   
                           KONEČNÉ POŘADÍ :
                                       1. TICHÁ
                                       2. HEŘMANICE
                                       3. PETŘVALD
                                      4. LUBINA
                                      5. LICHNOV
                                      6. STUDÉNKA
                                      7. KOPŘIVNICE " 94"
                                      8. STRANÍK
                                      9. MOŘKOV
                                    10.VEŘOVICE
                                    11.KOPŘIVNICE "A"    
 
Nastoupili jsme v tomto složení: R.Vokáč, D. Paluzga, J.Haluska, D.Chmelař, J.Kelner, J.Holík, M. Janíček, A.Fejerčák, O.Šepták, D.Lazaridis, D.Kotásek, J.Švestka.

Hrálo se v hale SOUs na branky 5x2 m, hrací doba 1x 12 min se čtyřmi hráči v poli + brankář. I s odstupem několika dnů jsem se nezbavil pocitu, že jen nehorázná smůla nás připravila o medailové umístění, ale štěstí si nás třeba najde příště, je to sport.
O vyrovnanosti naší skupiny svědčí i příklad Straníka, který v posledním utkání zákl. skupin vedl ještě 23 sec. před koncem a výhra by jej posunula do semifinále, ale nakonec skončili až osmí. Právě se Straníkem a Lubinou (gól jsme inkasovali ve vlastní přesilovce) nám chyběla jedna branka k postupu mezi nejlepší čtyři a semifinálový soupeř z Petřvaldu, to by byla pořádná motivace. Kalich smůly jsme si dopili v boji o 5. místo s Lichnovem. Neproměněná penalta už v řádné hrací době a pak hned první v rozstřelu, nemluvě o tom, že náš brankář si snad na všechny tři sáhl nám přisoudilo konečné šesté místo. 

Turnaj hodnotím kladně i když se nedá srovnávat s velkým fotbalem, což asi potvrzuje skutečnost, že "krajské týmy" se neprosadily, účel tato akce splnila. Věřím, že zvolená taktika a střídání, které rovnoměrně rozložilo zatížení na tým by se zůročilo ve finálové fázi, kde už by hrála kondice podstatnou roli, o to víc mě mrzí, že se to ochloupek nepodařilo. Herně se až na "nešťastníka" Honzu Švestku týmu dařilo a to včetně brankářů, kteří si myslím ani nemuseli vytahovat excelentní zákroky oproti některým svým kolegům, protože jsme hráli zodpovědně dozadu o čemž vypovídají i jednotlivé výsledky.Na turnaji už byla i první zimní posila Honza Haluska, kterému skončilo hostování v Bílovci.

Pochválit musím i pořadatele, protože tým okolo p. Kurečky st. akci zvládl velmi dobře a můžu jen doporučit svým kolegům, aby příště pozvání přijali. Turnaje pořádají mezi svátky už od přípravek. Děkuji taky p. Sekyrovi za pomoc z odvozem na i z turnaje.

                                                                                         Daniel Kula

 

Fotbal ve Studénce má skvělou historii. Přestaňme jen alibisticky přihlížet, začněme ho trochu podporovat a doveďme ho tam, kde si to Studénka zaslouží a to je krajská soutěž.