FOTBAL STUDÉNKA

... vítejte na našich internetových stránkách ...

Novinky

13061-140.jpg

Eva Rychtarová přestupuje do Sparty !!!

V těchto dnech byla podepsána dohoda o přestupu naší hráčky Evy Rychtarové do v současnosti nejlepšího českého ženského fotbalového týmu u nás, do Sparty Praha. Součásti této dohody je kromě přestupové částky dalších pět bodů, z kterých v budoucnosti může náš fotbal profitovat. Musím s radostí konstatovat, že jednání se zástupcem pražského týmu a dlouholetým trenérem ženské reprezentace ing. Dušanem Žovincem byly od začátku velmi korektní a oceňuji vstřícnost jeho i klubu, protože dle přestupního řádu je klub jako je Vagónka Studénka v podobných případech takřka bez nároku na nějaké finanční vyrovnání. Myslím, že je to nevšední událost nejen pro fotbal ve Studénce, ale i pro město, což možná doceníme později. Pokud zůstane Eva nohama na zemi, nebude jen druhým odchovancem studénecké kopané po Marku Trvalovi ve Spartě, ale možná i prvním reprezentantem ČR.

Proto se sluší veřejně poděkovat lidem, kteří se podíleli na jejím fotbalovém růstu, ať to byli rodiče při jejich začátcích nebo později páni trenéři pan Škulavík, Mikyska a Zemánek. Evo, za sebe i za výbor Ti přejeme hodně štěstí.     

Daniel Kula

 

Fotbal ve Studénce má skvělou historii. Přestaňme jen alibisticky přihlížet, začněme ho trochu podporovat a doveďme ho tam, kde si to Studénka zaslouží a to je krajská soutěž.