FOTBAL STUDÉNKA

... vítejte na našich internetových stránkách ...

Novinky

Sázka roku: Mínus dvacet kilo nebo plus dvacet litrů !!!

Nerozumíte nadpisu? Vysvětlíme. V minulých dnech došlo k neobvyklé, ale za to velmi zajímavé sázce mezi dvěma členy výboru našeho fotbalového oddílu.

Předseda Petr Mikyska i pokladník Jiří Švagera jednoho dne při pravidelném saunování usoudili, že jejich postava již není jako dřív. Navíc náklady na oděv nezadržitelně stoupají a tak oba svorně řekli "STOP". Uzavřeli spolu sázku, že každý do konce letošního roku zhubne minimálně o 10 kilogramů. Pokud se někomu z nich nepodaří tohoto limitu dosáhnout, vydá ze své peněženky za každý kilogram nadváhy tisíc korun, a to formou sponzorského daru pro náš fotbalový oddíl. Čistě teoreticky, pokud tedy oba zůstanou na své současné hmotnosti, získá Studénecký fotbal do kasy dvacet tisíc korun.

A co na to oba aktéři? Jirka uvažoval o vyšší metě: "Já měl v plánu zhubnout 15 kilogramů, jenže manželka mi to zakázala. Zatím tomu ale dávám volný průběh, však času je dost." Naopak Petr začal pěkně zostra: "Pořídil jsem si pořádné boty a běžecký pás doma jede na plné obrátky."

No a jaká je tedy jejich startovací čára? Váha Petra Mikysky je na startu sázky 93 kg a Jiří Švagera má 90 kg. Motivace obou je jasná, ubrat z těchto hodnot minimálně deset kilogramů, jinak bude každý až o deset litrů chudší. Na našich stránkách Vás budeme o průběhu této sázky pravidelně informovat.
 

Fotbal ve Studénce má skvělou historii. Přestaňme jen alibisticky přihlížet, začněme ho trochu podporovat a doveďme ho tam, kde si to Studénka zaslouží a to je krajská soutěž.