FOTBAL STUDÉNKA

... vítejte na našich internetových stránkách ...

Rozhovory

Mladší přípravka - zhodnocení podzimní části sezóny 2009/2010

Podzimní část fotbalové sezóny 2009/2010 pro hráče mladší přípravky skončila už v říjnu, ovšem v plném proudu je příprava na jarní část této sezóny v teple tělocvičen místních základních škol. Požádali jsme členy realizačního týmu o malou rekapitulaci podzimních výkonů jejich svěřenců. Na otázky odpovídal vedoucí družstva mladší přípravky Jiří ŠVAGERA.


Mladší přípravka je po podzimní části na 5. místě, se ziskem 10 bodů. Vládne s umístěním spokojenost?


Vzhledem k tomu, že je náš tým teprve budován a kluci se sehrávají, je 5. místo dobrým odrazovým schůdkem k jarnímu posunu v tabulce.


Jak vnímají kluci v tomto věku porážky či výhry? Zajímají se o své umístění v tabulce, výsledky jiných týmů, nebo se po zápase či tréninku věnují jiným zálibám?

Určitě především ti starší, každou výhru nebo prohru vnímají více než mladší, kteří si zatím nedělají z výsledku velkou hlavu, ale i to určitě přijde.  Je pro ně větší radost obléci si dres a zahrát fotbal, než umístění v tabulce.


Neuvažuje se o vytvoření druhého týmu, vzhledem k velkému počtu kluků mladší přípravky?

Vytvoření druhého týmu by bylo v současně době pro oddíl finančně náročné, takže ne.


Jaký je zájem o dění v týmu ze strany rodičů? V jakém počtu chodí rodiče na domácí zápasy a jezdí také ven?

Co se týká zájmu rodičů máme své skalní fandy, kteří chodí pravidelně na domácí i venkovní zápasy. A s počtem je to asi tak, že se mi v autobuse na venkovní zápas podařilo jednou sednout.


V září byl ve Studénce uspořádán turnaj starších přípravek, který měl velmi pozitivní ohlas. Plánuje se uspořádání podobného turnaje i pro ty nejmenší hráče?

V tuto chvíli ještě není žádný turnaj naplánován, ale pokud to jen trochu půjde, zkusíme něco zorganizovat.


Jaký je program mladší přípravky přes zimu? Bude nějaký halový turnaj nebo přípravný zápas?

Pokud půjde vše podle našich představ tak by měl v sobotu 19.12.2009 v tělocvičně ZŠ Sjednocení proběhnout turnaj za účasti 4 mužstev. Předpoklad Odry, Fulnek, Štramberk.


Co můžeme očekávat od jarní části této sezóny? Posune se mladší přípravka v tabulce výš?

Pevně věřím, že zimní příprava v tělocvičnách se projeví již na jaře a posuneme se v tabulce výše.
 

Na závěr jedna společná otázka pro všechny trenéry: Jaká je spokojenost s tréninkovými podmínkami fotbalistů ve Studénce? Není pro Studénku ostuda, že je v tak velkém městě stále škvárové hřiště, které do 21. století určitě nepatří? Nechybí ve Studénce umělá tráva či víceúčelová hala jako je třeba v Bílovci?

Myslím, že tréninkové podmínky jsou na možnosti oddílu dobré, ale ke zlepšení by asi přispělo vybudování jednoho travnatého tréninkového hřiště, třeba místo škváry. Víceúčelové hala? Určitě ano, ale jak vyplývá z názvu, měla by to být hala víceúčelová a to znamená, že snaha o postavení nemůže být pouze ze strany oddílu kopané, ale taky ostatních sportovních oddílů - házená, volejbal, hokej a v neposlední řadě z města i základních škol.
Žádné komentáře
 

Fotbal ve Studénce má skvělou historii. Přestaňme jen alibisticky přihlížet, začněme ho trochu podporovat a doveďme ho tam, kde si to Studénka zaslouží a to je krajská soutěž.