FOTBAL STUDÉNKA

... vítejte na našich internetových stránkách ...

Rozhovory

Starší přípravka - zhodnocení podzimní části sezóny 2009/2010

Přinášíme druhý díl naší minisérie rozhovorů s členy realizačních týmů našich fotbalových týmů. Na řadu přichází druhý nejmladší tým - starší přípravka. Na otázky odpovídal trenér starší přípravky Jan KYSELÝ.

Družstvo starší přípravky je po podzimní části na 5. místě, se ziskem 12 bodů. Před sezónou se asi očekávalo bodů víc?

Před sezonou jsem měl cíl být do 4. místa a stále tomu věřím, i když u dětí této věkové kategorie je hlavní prioritou hra, rozvíjení herních dovedností a ne za každou cenu vyhrávat (v minulosti tomu bylo bohužel jinak). Pro mě je důležitá předvedená hra a výhra je už něco navíc, ale určitě vždy potěší, to je bez debat.
 

Jak vnímají kluci v tomto věku porážky či výhry? Zajímají se o své umístění v tabulce, výsledky jiných týmů, nebo se po zápase či tréninku věnují jiným zálibám?

Jak kdo. Polovina týmu tyto věci sleduje a vnímá, ta druhá se mi jeví, že je jim to zatím celkem jedno (zdání může klamat). Dělá mi radost, když vidím, jak si někteří ještě mimo trénink hrají fotbal venku na hřištích. Věřte mi, že na těch, kteří kopou i mimo trénink a nesedí u počítače je to znát. Více si rozumí s balónem.
 

V září byl ve Studénce uspořádán turnaj starších přípravek, který měl velmi pozitivní ohlas. Plánuješ něco podobného uspořádat i na jaře?

Určitě by bylo fajn v tomhle pokračovat. Myslím si, že něco takového ve Studénce chybělo. Pár lidí sice nechápalo, proč až v září, když jsou rozehrané soutěže, ale musím říct, že je to jinde zcela běžná praxe.
 

Jaký je program starší přípravky přes zimu? Bude nějaký halový turnaj nebo přípravný zápas?


Přes zimu chci zapracovat na dynamice, koordinaci a síle (úměrně k věku kluků). Určitě ale nebude chybět práce s balónem. Co se týče turnajů, tak jsme již na jeden přihlášení (13.3.2010 v Zašové, loni 6. místo). A počítám taky s okresním turnajem v Bílovci, uvidíme.
 

Co můžeme očekávat od jarní části této sezóny? Posune se starší přípravka v tabulce výš?

Doufám, že bude herní posun směrem  nahoru (i v tabulce), protože vím, že máme velké rezervy, které snad kluci v sobě najdou a dostanou je ze sebe ven.
 

Na závěr jedna společná otázka pro všechny trenéry: Jaká je spokojenost s tréninkovými podmínkami fotbalistů ve Studénce? Škvárové hřiště do 21. století nepatří. Není pro Studénku ostuda, že je v tak velkém městě stále škvárové hřiště? Nechybí ve Studénce umělá tráva či víceúčelová hala jako je třeba v Bílovci?

Škvárové hřiště? No nevím, když se na tu “škváru“ podívám, tak nevím, jestli mám brečet nebo zvracet. Jednoduše zničená a zanedbaná. A co se týče umělé trávy, tak jednoznačně ano, ale je mi jasné, že všechno stojí nemalé peníze. A za další by bylo potřeba, aby se zapojili i ti lidé, kteří zatím fotbalu jen škodí (je to můj názor).
Žádné komentáře
 

Fotbal ve Studénce má skvělou historii. Přestaňme jen alibisticky přihlížet, začněme ho trochu podporovat a doveďme ho tam, kde si to Studénka zaslouží a to je krajská soutěž.