FOTBAL STUDÉNKA

... vítejte na našich internetových stránkách ...

Rozhovory

Mladší žáci - zhodnocení podzimní části sezóny 2009/2010

V pořadí již třetí díl série rozhovorů s členy realizačních týmů našich fotbalových týmů je zde. Na řadu přichází - mladší žáci. Na otázky odpovídal trenér mladších žáků Petr ZEMÁNEK.

Družstvo mladších žáků je v tabulce po podzimní části na 7. místě. Plní kluci očekávání trenéra?

Sedmé místo neodpovídá kvalitě našeho mužstva. Bohužel mimo jediného zápasu  (Studénka – Hrabová  5:0) nebyl náš tým kompletní a na výsledcích se to často negativně projevilo. Mužstvo i přes sedmé místo musím moc pochválit, za neskutečnou bojovnost a soudržnost týmu. Tak skvělou partu jsem ještě nezažil, ani jako aktivní hráč, ani jako trenér.

 
Při pohledu na soupisku to vypadá na nedostatek kmenových hráčů, protože do zápasů nastupují často i kluci ze starší přípravky. Jak velký vliv má malý kádr na výsledky?

Vliv na výsledky to má velký. Hlavně na začátku sezony (než si  kluci zvykli na rozdíl mezi velkým a malým hřištěm) dělali mladší hráči zbytečné chyby, ale postupem času se většina kluků ze starší přípravky stala plnohodnotnými hráči mladších žáků. A věřím, že někteří se na jaře stanou výraznými oporami týmu.


V jakých fotbalových schopnostech mají kluci největší rezervy?

To je velmi individuální. Některý neumí kopnout levou, druhý pravou. Někdo špatně chodí do osobních soubojů. Je to opravdu velmi různorodé, ale věřím, že po zimní přípravě budou ty největší fotbalové rezervy minimální.

 
Jaký je program mladších žáků přes zimu? Bude nějaký halový turnaj nebo přípravný zápas?

Program mladších žáku přes zimní přestávku – dvakrát týdně trénink, jednou bazén. Turnaj máme potvrzen zatím pouze jeden a to 16.1.2010 v Hranicích, ale snad se nám podaří zajistit aspoň další dva turnaje.

 
Co můžeme očekávat v jarní části této sezóny? Posune se tým v tabulce výš?

Jak všichni víme, míč je kulatý a stát se může cokoliv, ale pokud tým bude kompletní, mohl by bojovat o páté místo.


Na závěr jedna společná otázka pro všechny trenéry: Jaká je spokojenost s tréninkovými podmínkami fotbalistů ve Studénce? Není pro Studénku ostuda, že je v tak velkém městě stále škvárové hřiště, které do 21. století určitě nepatří? Nechybí ve Studénce umělá tráva či víceúčelová hala jako je třeba v Bílovci?

Bohužel ve Studénce je stále spousta lidí co si myslí, že četné, černé šrámy  ze škvárového hřiště jsou fotbalovým vyznamenáním. Můj názor na škvárové hřiště - Škvára ve 21. století  patří možná v zimě na cesty, ale ne na hřiště!  Víceúčelová hala nebo umělá tráva je určitě snem každého trenéra Studénky.

Na závěr bych chtěl využít poskytnutého prostoru a musím moc poděkovat Honzovi Kyselému za perfektní spolupráci a jeho velkou pomoc při doplňování týmu mladších žáků hráči starší přípravky, tak i pomoc při zápasech. Druhým komu bych chtěl hodně poděkovat je Honza Palonci, který nám trenérům neskutečně pomáhal při nejednom tréninku a nejednom zápase. Chlapi díky moc, bez Vaší pomoci, by naše práce byla mnohem složitější.


Žádné komentáře
 

Fotbal ve Studénce má skvělou historii. Přestaňme jen alibisticky přihlížet, začněme ho trochu podporovat a doveďme ho tam, kde si to Studénka zaslouží a to je krajská soutěž.