FOTBAL STUDÉNKA

... vítejte na našich internetových stránkách ...

Rozhovory

Dorost - zhodnocení podzimní části sezóny 2009/2010

V pořadí čtvrtý díl série rozhovorů s členy realizačních týmů našich fotbalových týmů je zde.  Tentokrát přichází na řadu dorost. Na otázky odpovídal trenér dorostenců Daniel KULA.


V polovině sezóny okresního přeboru dorostenců je tým na velmi dobrém 4. místě. Určitě je s tímto umístěním trenér spokojen?

Tabulka je jen jeden z více faktorů podle kterých se může měřit moje spokojenost, ale je fakt že je asi zrcadlem těch ostatních, jako např. přístup k tréninku, zápasu, herní projev, chování, tréninkové podmínky, kádr, rozhodčí atd. Když se podívám kdo skončil před námi a promítnu si vzájemná utkání tak nemůžu být nespokojený, ale bodová ztráta na prvního mě netěší.


Třetí nejlepší obrana v soutěži a pátý nejlepší útok po podzimu patří dorostu Studénky. Je v silách hráčů být na jaře ještě lepší?

To je právě ta tabulka, která může zkreslovat skutečnost. Paradoxem je, že obranné činnosti jsme věnovali daleko méně tréninku než útočné a když se podíváte na výsledky tak zjistíte, že devět z celkových sedmnácti branek jsme dostali ve dvou pro nás nejméně vydařených utkáních a v těch ostatních už to vypadá, že tam není třeba hledat problém, ale já se domnívám, že právě v obranné činnosti potřebujeme hodně zapracovat. Tím nemyslím jen hru obránců, ale bránění jako týmu. Kvalitní defenzíva je základ pro úspěšnou ofenzívu. Ještě bych chtěl vyzvednout naše standardní situace, ze kterých jsme vstřelili dvanáct branek což je pro mě potěšitelné a utvrzuje mě to v tom, že trénování rohů, přímáků i penalt má pro nás velký význam.


Jaká je spokojenost s výkony hráčů, kteří přišli do dorostu z žákovských družstev?

Výkony jsou odrazem přístupu k tréninku a fotbalu vůbec, takže asi ze 75% spokojenost, protože někteří kluci nám radost dělají, ale jsou i tací, z kterých jsme mírně řečeno  rozpačití.


Dojde k nějakým změnám týmu v průběhu zimní přestávky?

Zase záleží na tom jak přistoupí k zimní přípravě, která je základem pro celou sezónu. Já ale věřím, že se kluci hecnou a odmakají si to, abychom nemuseli brát nové kluky z okolí. Do kádru se vrací jen Jan Haluska z Bílovce a pokud by zůstal tak široký kádr s jakým jsme dojeli podzim, tak nový hráč by musel být opravdu do základu. Potřebujeme spíš sehrát tým, vtisknout jim styl a ne točit každý zápas jinou sestavu. Spíše budu sledovat naše žáky, myslím, že jsou tam dva, kteří by si mohli už na jaře pár minut v dorostu zkusit. Na jaře se možná zapojí i někteří hokejisté, tak uvidíme. Co se týče odchodů, tak do "A" mužstva patrně přesídlí Michal Janíček a střídavě i Venca Pavlík s Dankem Lazaridisem.
Jinou stránkou věci jsou hráči, které jsem třeba už víc než měsíc neviděl na tréninku a neznám jejich další úmysly. Během podzimu ohlásili konec jen Rychtar a Tisovský, ten se rozhodl věnovat hlavně roli rozhodčího.


Jaký je program dorostenců přes zimu? Kolik bude přípravných zápasů a bude nějaký zimní či halový turnaj?

Halový turnaj bychom měli absolvovat na konci roku v Kopřivnici, ale bereme to spíš jako zakončení podzimu než přípravu na jaro.
Jinak příprava od ledna jednou týdně tělocvična a dvakrát týdně výběh venku s posilováním. Jako bonus máme domluvený spinning, ale nezapomínáme ani na regeneraci, kluci budou moci využít i bazén. Počet přípravných utkání ještě neznám, ale mám představu o 4 až 5 zápasech a to především v Bílovci na umělce, za což předem děkuji p. Radimcovi (olympijský vítěz z Moskvy), který trénuje dorost  Bílovce. Nevzdáváme se ani myšlenky 3 denního soustředění v Beskydech, ale v současnosti jsme ve fázi shánění sponzorů, což je obtížné.


Co můžeme očekávat od jarní části této sezóny? Pojedou dorostenci na postup?

V tichosti jsme s takovým cílem šli do sezóny, ale fotbal je sport a tak to musíme brát. Pokud by se to ale podařilo a bylo by to nejhůř z třetího místa, tak ..........však uvidíte!


Na závěr jedna společná otázka pro všechny trenéry: Jaká je spokojenost s tréninkovými podmínkami fotbalistů ve Studénce? Není pro Studénku ostuda, že je v tak velkém městě stále škvárové hřiště, které do 21. století určitě nepatří? Nechybí ve Studénce umělá tráva či víceúčelová hala jako je třeba v Bílovci?

Domnívám se, že v rozumné míře je výhodnější si halu a umělku půjčovat, než do ní investovat tolik, kolik by v současnosti stála.
Co se týče škváry tak na to vám ani odpovídat nebudu, protože by to bylo nepublikovatelné, ale právě já vidím levnější řešení a dostupnější v tom, aby se ta naše plevelškvára přeměnila v travnatou tréninkovou plochu, vždyť pokud by se založil i ženský tým, tak nevidím reálně, aby trénovalo sedm družstev na jednom hřišti, které bude ještě sloužit i na zápasy. Trpělo by všechno od trávy až po kvalitu tréninku.
Tréninkové podmínky, které jsme měli na podzim byly vcelku v pořádku, jen kdyby se to obešlo bez těch nechutných konfliktů ohledně možnosti využívání travnaté plochy.

Na závěr bych chtěl poděkovat za poskytnutý prostor a snad jsem zodpověděl vše.
Žádné komentáře
 

Fotbal ve Studénce má skvělou historii. Přestaňme jen alibisticky přihlížet, začněme ho trochu podporovat a doveďme ho tam, kde si to Studénka zaslouží a to je krajská soutěž.