FOTBAL STUDÉNKA

... vítejte na našich internetových stránkách ...

Rozhovory

Starší žáci - zhodnocení podzimní části sezóny 2009/2010

V pátém dílu série rozhovorů s členy realizačních týmů našich fotbalových týmů se představí tým starších žáků. Na otázky odpovídal trenér Stanislav TOMČIAK.


Družstvo starších žáků je po podzimní části na 9. místě. Před sezónou se asi očekávalo lepší umístění?

Nevím přesně, jaké byly cíle na počátku sezóny. Mužstvo jsem převzal zhruba v půlce sezóny, ale myslím, že hlavní prioritou byla záchrana krajské soutěže.


V průběhu podzimní části došlo k vynucené změně trenéra starších žáků. Jak na tuto změnu zareagovali kluci?

Bývalý trenér p. Jirka Škulavík je výborný trenér a také moc hodný kluk. Myslím, že kluci to brali v pohodě – jak můj příchod, tak i p. Michala Sekyry, který po zápasech zajistil klukům i jídlo.


V jakých fotbalových schopnostech mají kluci největší rezervy?

Největší problém starších žáků je katastrofální nedostatek hráčů … na některé zápasy nás nebylo ani jedenáct!!! Poslední 4 zápasy přišlo navíc chřipkové období, takže jsme podzim dohrávali jen díky pochopení trenérů mladších žáků, kteří nám půjčovali 6 – 8 kluků. Tito mladší kluci ale zatím výkonnostně na starší kluky nemají. Ze soupisky má na krajskou soutěž bohužel max. 5 kluků.


Jaký je program starších žáků přes zimu? Bude nějaký halový turnaj nebo přípravný zápas?

Tréninky pokračují v tělocvičně (Po, St a Pá). Přes zimu bychom chtěli odehrát aspoň 2 halové turnaje a o prázdninách taky plánujeme krátké soustředění na horách.


Co můžeme očekávat od jarní části této sezóny? Posune se tým v tabulce výš?

S fotbalovým výborem jednáme o rozšíření týmu o 3 – 4 hráče do základní sestavy. Pokud se to podaří, tak nevidím problém hrát uprostřed tabulky.


Na závěr jedna společná otázka pro všechny trenéry: Jaká je spokojenost s tréninkovými podmínkami fotbalistů ve Studénce? Není pro Studénku ostuda, že je v tak velkém městě stále škvárové hřiště, které do 21. století určitě nepatří? Nechybí ve Studénce umělá tráva či víceúčelová hala jako je třeba v Bílovci?

Travnatá plocha se zlepšila, ale na tolik družstev, které na ní trénují, se jen těžko kvalita trávy udržuje. Ideální by bylo, kdyby místo škváry byla vybudována umělá tráva, na které by se daly odehrát i jarní zápasy nebo turnaje. Co se týká víceúčelové haly, tak jsem přesvědčen, že se čas na její vybudování už dávno zaspal.
Žádné komentáře
 

Fotbal ve Studénce má skvělou historii. Přestaňme jen alibisticky přihlížet, začněme ho trochu podporovat a doveďme ho tam, kde si to Studénka zaslouží a to je krajská soutěž.