FOTBAL STUDÉNKA

... vítejte na našich internetových stránkách ...

Rozhovory

Předseda oddílu - zhodnocení podzimní části sezóny 2009/2010

Požádali jsme nyní o rozhovor a ohlédnutí se za podzimem jak ze sportovní stránky, tak i pohledem na činnost výboru nebo spolupráci s ostatními složkami TJ, předsedu oddílu kopané ve Studénce Petra MIKYSKU.


Skončila podzimní část fotbalové sezóny 2009/2010 a je tedy čas bilancování. Jak je spokojen předseda oddílu kopané ve Studénce s postavením jednotlivých družstev po podzimu?

Upřímně řečeno, myslel jsem, že muži půjdou na postup, ale vyloženě zklamali. Jejich umístění a výkony radši nekomentuji. Dorost si vede dobře. Jsou mezi prvními a jestli postoupí nebo ne, to uvidíme. Jejich čas úspěchů přijde, pokud ne tuto sezónu tak určitě příští rok. Žáci hrají krajskou soutěž a to je velmi dobrý základ pro budoucnost. Kluci se hodně snaží, jsou dobří, ale jejich výsledky sráží to, že jich je málo a musí se doplňovat mladšími hráči. A proto nejsou na vedoucích pozicích. Přípravku výsledkově komentovat nebudu, tady je důležité hodnotit jejich zápal pro hru, jejich chuť hrát, jejich účast na tréninku, zápasu a to je vše pořádku.


Kolik času tráví předseda oddílu na stadionu a kolik jsi shlédl během podzimu zápasů?

Upřímně řečeno, na hřišti jsem skoro stále. Když ne jako hráč, tak jako trenér, otec dvou malých fotbalistů nebo funkcionář. A to není všechno, když jsem doma tak sedím stále na počítači a dělám www stránky, tabulky, zápisy ze schůzí. A když jsem mezi lidmi tak se jen bavíme o fotbale. Prostě fotbal je na denním pořádku. A na otázku kolik jsem zhlédl zápasů je těžko odpovědět, protože přítomný jsem byl skoro na všech, ale stále jsem musel něco zařizovat, organizovat, pískat, mávat a já nevím co ještě.
 

Kdo (hráč nebo trenér) či které družstvo předsedu v průběhu podzimu překvapil či zklamal a proč?

Zklamali muži a jejich přístup k tréninkům, zápasům a povinnostem. A kdo mě překvapil, tak bratři Švestkové oba ve svých týmech, i když mladí, jsou lídři a svým přístupem k tréninkům a zápasům veliký vzor pro ostatní.


Kdy se konečně dočkáme postupu družstva mužů do vyšší soutěže?

Já měl za to, že letos. Po příchodu čtyř mladých, perspektivních hráčů a ambiciózního trenéra jsem to viděl jako jasnou věc, ale jejich přístup k reprezentování našeho oddílu byl velmi špatný. Po posledním zápase dostal trenér plnou moc přebudovat celé mužstvo. Rozloučit se s hráči co netrénují, nedávají do zápasů to, co mužstvo potřebuje, nebo ti co rozvracejí kolektiv. Přivést mladé, perspektivní, ambiciózní hráče a vytvořit mužstvo, které bude šlapat a dělat jen dobré jméno našemu fotbalu.


Několik zápasů taky odehrálo družstvo žen a dívek i tzv. „Staré gardy“. Jak se činnost těchto týmů vyvíjí nyní?

Družstvo dívek a žen začalo na jaře pár zápasy, poté začali trénovat, ale na nějakou soutěž to zatím není. Je jich málo. Uvidíme po zimě, zda se sejdou a budou chtít hrát. Staré gardy jsme založili, teď bude jen na nich zda-li se budou scházet, budou chtít hrát fotbal a jestli začnou pro náš fotbal něco dělat.


V průběhu podzimu byl zvolen nový výbor oddílu. Plní jednotliví členové výboru dobře své úkoly nebo je musíš trochu „pérovat“?

Ano, do výboru přišli noví členové, kteří chtějí pomoci našemu fotbalu. Jejich přístup a odhodlání mě osobně nabilo novou energií. Samozřejmě, že bych mohl po nich chtít více aktivity, ale po vlastní zkušenosti jim doporučuji, aby dělali svou práci důkladně a na práci druhých, nedobře pracující se nedívali. Jen naše poctivá a otevřená práce pomůže našemu fotbalu tam, kde nepochybně patří. 


Jaká je spolupráce s vedením TJ a jaký je přístup města k fotbalovému oddílu?

Když budu upřímný, tak spolupráce s TJ je velmi špatná. Já mám za to, že ve vedení TJ chybí členové oddílu kopané. Je velmi špatné, že největší oddíl nemá ve vedoucích funkcích TJ ani jednoho zástupce. Tím, že ve vedení TJ není žádný fotbalista tak spolupráci s městem nemůžu komentovat. Možná, že spolupráce s městem je dobrá, možná ne? Jen myslím, že to chce zlepšit.


S jak velkým rozpočtem hospodaří fotbalový oddíl a jaký je přístup podnikatelů ve Studénce ke sponzoringu sportovních klubů?

To je těžko s jakým rozpočtem hospodaříme, já sám to nevím. Fotbalový oddíl se může jen starat o sportovní stránku a to je organizace utkání, turnajů, jednání o hostování, přestupech, náborech, trenérech. Jinak do ničeho nemůžou mluvit. Je to jenom o černé práci, kterou málokdo kladně ohodnotí, spíš naopak?!  A samozřejmě je tímto i daný přístup podnikatelů. Pokud neví přesně do čeho investovat, tak proč by investovali. 


Na tuto otázku odpovídali všichni trenéři, proto se musím zeptat i předsedy oddílu. Jaká je spokojenost s tréninkovými podmínkami fotbalistů ve Studénce? Není pro Studénku ostuda, že je v tak velkém městě stále škvárové hřiště, které určitě do 21. století nepatří? Nechybí ve Studénce umělá tráva či víceúčelová hala jako je třeba v Bílovci?

Já, osobně jsem zde hrál, když Studénka představovala jeden z nejlepších fotbalových oddílů v kraji. Tradice a zázemí bylo něco, co zavazovalo hráče předvádět skvělé výkony. Bylo jedno, jestli jsi hrál na trávě nebo na škváře, ale vždy jsi jako hráč reprezentoval špičkový oddíl. Tím chci říct, že mít škváru není ostuda, ale chci říct je ostuda, že v kdejaké vesnici se starají a zvelebují fotbalové hřiště o hodně lépe než náš areál, v celém kraji jeden z nejlepších?! A jestli u nás chybí umělá tráva nebo hala jak v Bílovci? Samozřejmě chybí, ale vše je jenom o lidech a jejich přístupu?! 


Jaká jsou přání a očekávání předsedy pro jarní část fotbalové sezóny?

Mým přáním je udržet všechny skvělé trenéry, dále abychom měli dost hráčů a samozřejmě povytáhli prestiž našeho fotbalu. Očekávání jsou, přivést do našeho fotbalu co nejvíc aktivních i kreativních lidí.
 
Žádné komentáře
 

Fotbal ve Studénce má skvělou historii. Přestaňme jen alibisticky přihlížet, začněme ho trochu podporovat a doveďme ho tam, kde si to Studénka zaslouží a to je krajská soutěž.